top of page

        Тиждень англійської мови у школі         Мовленнєво-розумова діяльність – єдиний процес творення думки та мовлення – складає підґрунтя для спілкування. Оволодіння учнями основами спілкування є практичною метою вивчення іноземної (англійської)  мови у школі. Одним із засобів активізації мовленнєво-розумової діяльності є гра. В процесі рольової гри, ігрової ситуації, конкурсу підсилюється емоційне сприйняття матеріалу. Учні активно набувають мовленнєвих навичок.

    Тому у ході навчально-виховного процесу доцільно використовувати не тільки урочну форму роботи, а й практикувати проведення позакласних заходів, конкурсів, залучати учнів із різними здібностями до їх підготовки та участі. Важливу роль такі форми роботи відіграють на різних вікових етапах, починаючи від  вивчення англійської мови у початковій школі і завершуючи у старшій школі.

      Позакласна робота з англійської мови необхідна для розвитку  та підтримки зацікавленості учнів до вивчення англійської мови у школі, для розвитку творчих здібностей учнів.

Основними організаційними принципами позакласної роботи  є принцип масовості та добровільності, принцип урахування індивідуальних здібностей та інтересів учнів, принцип зв’язку позакласної роботи із матеріалом шкільної програми на уроках. Тиждень англійської мови у школі  - це така форма позакласної роботи з предмету, яка за своїм характером є масовою, оскільки передбачає участь у ній широкого контингенту учнів. А за своєю структурою є комплексною, тому що вміщує комплекс різних за змістом та формою заходів, які відбуваються у певний період часу та спрямовані на реалізацію завдань комплексного підходу до виховання учнів.

    Тиждень англійської мови у школі як комплексна форма повинна сприяти цілеспрямованій організації та систематизації усієї позакласної роботи з іноземної (англійської) мови у школі.

       Тиждень англійської мови проводять у певний період навчального року за попередньо складеною програмою, яка визначає цілі, зміст  та форму будь-якого із компонентів

     Тематика заходів у рамках Тижня повинна бути цікавою, пізнавальною, доступною, пов’язаною із навчальним матеріалом та відповідати віковим особливостям учнів, рівню їхньої мовної підготовки.

      Тиждень англійської мови, який проводиться у школі, дає дітям можливість на практиці застосувати свої знання, незалежно від їхнього рівня, дає змогу перевірити свої сили у вивченні англійської мови.

       Актуальність проведення Тижня англійської мови у нашій школі полягає в тому, що даний вид позакласної роботи з предмету буде сприяти розширенню и збагаченню навчального, мовного та мовленнєвого досвіду в курсі оволодіння програмовим матеріалом, передбаченим Дежавним стандартом. Проведення Тижня створить позитивну мотивацію умов та можливостей застосування знань, навичок, що забезпечує стійке належне відношення до навчання. Будуть виховуватись  такі якості, як активність, цілеспрямованість, колективізм, відповідальність школярів.     

У процесі проведення Тижня використовуватиметься пізнавальний, розвиваючий матеріал, різноманітні прийоми, форми, методи. Учать учнів у заходах сприятимевихованню відповідальності за добровільно взяті на себе доручення. Масове залучення учнів різними заходами підвищить інтерес до вивчення англійської мови, що позитивно вплине на з мотивацію до практичного застосування різних видів мовленнєвої діяльності, підвищить активний мовний словниковий запас учнів,  удосконалить вимову, стимулюватиме інтелектуальну та мовну активність, що позитивно впливає на  підвищення загального культурного рівня учнів.

      Мета проведення Тижня англійської мови  -  створення умов для розкриття творчих здібностей учнів у позакласній роботі з англійської мови з різним рівнем підготовки; розвиток інтересу учнів до вивчення  англійської мови. 

       Цілями проведення Тижня англійської мови у нашій школі є:

  • посилити мотивацію учнів до вивчення англійської мови, мотивувати їх до набуття нових знань з предмету, пошуку та подальшому використанню отриманої інформації;

  • розширити, закріпити та систематизувати мовні знання, вдосконалювати навички; збільшити активний словниковий запас учнів;

  • сприяти вдосконаленню та практичному застосуванню усіх видів мовленнєвої діяльності;

  • стимулювати в цілому інтелектуальну активність учнів, потребу у використанні мови у різних ситуаціях;

  • розвивати творчі здібності учнів усіх класів, незалежно від рівня їх знань, пропонуючи завдання та заходи доступного рівня;

  • розвивати креативне мислення школярів, навички самостійної творчої роботи;

  • розширювати світогляд учнів, надати нову краєзнавчу інформацію про Великобританію, її культуру, традиції тощо;

  • підвищувати  загальний культурний рівень школярів.

                  Етапи проведення декади англійської мови               

Від того, як буде проведена підготовча робота, залежить успіх Тижня англійської мови. 

     Процес підготовки та  проведення Тижня у нашій школі проходив у співробітництві усіх учителів англійської мови та складався із трьох етапів.

     I етап (підготовчий). Ми провели наступну роботу по підготовці Тижня англійської мови.

  1. Обговорення актуальності, визначення мети та завдань Тижня англійської мови, як позакласної форми роботи із предмету, план проведення заходів Тижня, розподіл обов’язків між вчителями із урахуванням підготовки окремих заходів.

  2. Складання програми заходів на всі дні Тижня з точними  строками, учасниками, відповідальними та місцем проведення. Написання плану проведення Тижня.

  3. Плаування тематичного оформлення школи, а саме тематичного куточку у фойє, оформлення коридорів, кабінетів, де проводяться заходи. Підготовка та друк матеріалів.

  4. Обговорення складу журі, а також питання про  винагороду грамотами кращих команд, учасників-переможців та  окремих активних учасників.

  5. Розробка та друк сценаріїв заходів, передбачених планом проведення Тижня.

  6. Інформування учнів щодо Тижня, а саме створення та розповсюдження інформаційних листків для кожного класу

  7. Оформлення інформаційного куточку в фойє школи.

  8. Підготовка учнів до виступу на лінійці безпосередньо на початку Тижня.

    Безпосередньо підготовку учнів до виступів та заходів проводили вчителі іноземної мови, працюючи індивідуально з кожним учнем або з групами учнів. Під час репетицій  учні удосконалювали свою вимову, розвивали комунікативні,  артистичні здібності.

   II етап – це проведення Тижня англійської мови

  1. Оформлення тематичного куточку (стенду) у фойє школи:

- план проведення тижня;

-  інформація про Великобританію (прапори та символи країн, які входять до складу Великобританії);

-  вислови про англійську мову.

  1. Оформлення коридорів школи: найвідоміші прислів’я, вислови загальнокультурного характеру, вислови відомих людей англомовного світу

  2. Виступ на лінійці на початку Тижня.

  3. Проведення заходів, передбачених планом Тижня

  4. Обов’язковою умовою проведення Декади є створення святкової, невимушеної  атмосфери. Учні повинні отримувати задоволення і радість від своєї участі у святі.

   На III етапі ми підбили підсумки Тижня. Підготували грамоти та подяки класам, командам учнів, учням, які були задіяні у заходах. Нагородження відбулося на черговій лінійці в понеділок наступного тижня.  Окрім того ми випустили інформаційний бюлетень, у якому повідомили про те, як пройшов Тиждень, яких успіхів досягли його учасники.

       Висновки

Досвід проведення Тижня англійської мови у нашій школі  показав, що результативність  проведення цього заходу можна охарактеризувати наявністю таких характеристик, як:

інформативність і змістовність, які сприяли реалізації практичних та загальноосвітніх цілей позакласної роботи з предмету;

комунікативна спрямованість: усі види позакласної роботи під час Тижня  забезпечували користування іноземною мовою як засобом одержання і передачі інформації в типових природних ситуаціях спілкування;

ситуативність: переважна більшість видів робіт при проведенні заходів включали «набір ситуацій», які були предметним фоном і стимулом до цілеспрямованих мовних вчинків;

орієнтація завдань на підвищення мовної активності учнів;

емоційність форм і способів реалізації, що значно  сприяло підвищенню інтересу учнів до англомовної діяльності. ПрослушатьНа латинице

         Досвід проведення Тижня англійської мови довів, загальна невимушена психологічно підготовлена мовна атмосфера у школі сприяє прояву індивідуальних можливостей всіх дітей з різними рівнями навченості. Завдяки цьому  підвищується мотивація до вивчення англійської мови як у школі, так і у позаурочний час школярів. При відборі мовного матеріалу зміцнюються міжпредметні зв'язки, поглиблюються країнознавчі знання. Діти більше дізналися про звичаї, традиції, культуру Великобританії, які знайшли відображення у матеріалах стінних газет, інтелектуальних іграх, вікторинах, проектних роботах, постановці казок та п'єс, піснях, віршах, іграх і т.і. Всі заходи засновані на країнознавчому, лінгвокраїнознавчому матеріалі. При проведенні Тижня ми застосовували мультимедійні засоби навчання як елементи медіаосвіти, які є зразком, еталоном виконавської майстерності, вимови, так як записані носіями мови.

Проведення Тижня англійської мови дало змогу вкотре переконатися, що невимушена та психологічно підготовлена мовна атмосфера у  школі сприяє прояву індивідуальних можливостей усіх учнів із різними рівнями навченості. Тиждень дозволив залучити велику кількість учнів до різних форм роботи (колективної, парної, групової, індивідуальної) а також до  різноманітних видів діяльності, де кожен зміг знайти заняття відповідно до своїх здібностей та інтересів. Під час Тижня була створена позитивна мотивація до подальшого вивчення англійської мови а такої ситуація успіху для кожного. Учні отримали додаткові можливості для застосування знань, вмінь та навичок, ознайомились із новою краєзнавчою інформацією, розвиваючи соціокультурну компетенцію.

Стаття + План заходів. Переглянути 

Текст виступу учнів на лінійці

Розробка сценарію  інтелектуальних ігор: 5-6 класи, 

Прзентація

Розробка сценарію  інтелектуальних ігор: 9-11  класи, 

Презентація

Англійська поезія. Вибране

Вірші для дітей

bottom of page